Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Służba wojskowa” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„W armii carskiej (do 1918)”

 

1892. Stefan Laszewicz i Michał Murawski s.Andrzeja w trakcie odbywania służby wojskowej w armii carskiej.

Kolekcja (zbiór/zespół): Służba wojskowa, Słowa kluczowe: Orla, wojsko carskie, XIX w., mundur, korespondencja,


Rewers zdjęcia zawiera korespondencję do rodziny. Drogi bracie Andrzeju. Ja dzięki Bogu jestem żywy i zdrowy czego i Tobie życzę. Już zakończyłem szkolny staż i od pierwszego marca będę pomocnikiem posterunku Aleksandrowskiej Brygady, tymczasem, póki co pisz listy na stary adres, a nowy adres wyślę Ci kiedy dotrę na miejsce, jeśli możesz to przyślij mi parę rubli bym mógł oddać dług komendantowi i napisz adres Nikanora i adres wujka Konstantina, przekaż pozdrowienia żonie i pozostałym i bratu Stiopie T.B.M.A. Murawskij 1892r. Czekam na odpowiedź.


Nazwa dokumentu: 1892. Stefan Laszewicz i Michał Murawski s.Andrzeja w trakcie odbywania służby wojskowej w armii carskiej.
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Służba wojskowa
Teczka (jednostki archiwalna): W armii carskiej (do 1918)
Numer ID: CATL 158 C / 6.1.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1892
Typ dokumentu: fotografia
Język: ros
Prawa do dysponowania publikacją: CATL Fundacji EDM w Orli, Leon Murawski - ofiarodawca
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Orla, wojsko carskie, XIX w., mundur, korespondencja,
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "W armii carskiej (do 1918)"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.